Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Policja kupuje dwie zagłuszarki fal radiowych

 

Komenda Główna Policji ma zamiar zakupić dwie profesjonalne zagłuszarki fal radiowych. Wartość przetargu przekracza kwotę 139 tys Euro więc chodzi o profesjonalny sprzęt. Specyfikacja techniczna urządzeń została objęta ochroną informacji i jest niejawna. Policja udostępnia ją jedynie na wniosek zainteresowanych podmiotów, które posiadają uprawnienia do obrotu podobnym sprzętem - wymagana jest odpowiednia koncesja MSW.

 

 spsp-policjyjny-saper-rozbrajanie-ladunku-wybuchowego

 

Można się jedynie domyślać że chodzi o zagłuszarki dla policyjnych pirotechników, którzy co dzień służą w jednostkach antyterrorystycznych (SPAP), Centralnym Biurze Śledczym Policji i w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Policjanci ci wykonują zadania szczególnie niebezpieczne, bo mają za zadanie pracować na materiałach wybuchowych i neutralizować zagrożenie bombowe

 

Głównym zastosowaniem zamawianego sprzętu będzie najprawdopodobniej blokowanie sygnału radiowego, który potencjalnie mógłby zdalnie aktywować zapalnik ładunku wybuchowego. Zagłuszarki mają trafić do policjantów najpóźniej do 30 października 2020 r.

 

Z pewnością policja będzie poszukiwać urządzeń, które będą działać w bardzo szerokim zakresie częstotliwości od 25 MHz do 5 GHz. W ten sposób będą w stanie zagłuszyć pracę urządzeń na wszystkich popularnych częstotliwościach: od Low Band, VHF, UHF, GSM, UMTS, LTE a także częstotliwości sieci lokalnych WiFi (zarówno 2,4 jak i 5 GHz). Z pewnością ważna będzie możliwość programowania okien pasmowych dla przepuszczania sygnałów policyjnych systemów łączności radiowych DMR/TETRA, tak aby można było się porozumieć drogą radiową z pirotechnikiem.

 

Poszukiwane przez policję urządzenia muszą charakteryzować się łatwym i szybkim montażem systemu anten, a także być wyposażone w dodatkowe anteny kierunkowe dla pasm telefonii komórkowej. Sprzęt musi być mobilny i poręczny.

 

Wymagany termin realizacji dostawy to 30 października 2020. Wadium wynosi 30 000 zł. Oferty należy składać do 26 maja br. ocena ma być oparta na kryterium ceny (60 %), okresie gwarancji (15 %), terminie realizacji zamówienia (5 %), moc wyjściowa pojedynczego pasma (18%) oraz dodatkowa funkcjonalność (2 %).

 

Źródło: https://kgpolicja.ezamawiajacy.pl Fot.: policja.pl