Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

RADMOR protestuje w przetargu na radiotelefony DMR

 

Polska Policja konsekwentnie rozbudowuję swoją łączność DMR (ang. Digital Mobile Radio). Tym razem chodzi o zakupienie dużej ilości radiotelefonów dla policji przygranicznej (360 noszonych, 174 przewoźnych, 12 zestawów do programowania). Przetarg numer 18/BŁiI/12/ŁW. Radiotelefony mają być wyposażone w odbiornik GPS, tak aby współpracować z aplikacją do lokalizacji osób i pojazdów. Zamawiający wymaga aby radiotelefony miały możliwość maskowania korespondencji w trybie wykorzystującym algorytm ARC4 (Alleged RC4) z kluczem 40 bitów. Maskowania korespondencji musi być zgodne z posiadanymi już przez Policję radiotelefonami Motorola DM3601 oraz DP3601 - to m.in. ten wymóg oprotestowała spółka RADMOR S.A. z Gdyni.

 

Radiotelefon-przewozny-DMR-Motorola-DM3600-s.png

 

Radmor zarzuca nieopisanie przez KGP na czym ma polegać maskowanie korespondencji (która nie mieści się w standardzie DMR), zamiast tego informując jedynie iż ma być kompatybilne z posiadanymi radiotelefonami DM3601 i DP3601. Ponadto Policja wymaga od potencjalnych oferentów posiadania odpowiedniej wiedzy i doświadczenia polegającego na wykonaniu w okresie trzech lat przed wszczęciem postępowania, co najmniej jednej dostawy radiotelefonów przewoźnych DMR w ilości minimum 150 kompletów. To wymaganie oprotestowała firma Radmor, twierdząc że powyższy wymóg przez swą nadmierność utrudnia uczciwą konkurencję i w sposób nieuzasadniony eliminuje ich z postępowania. Radmor zapewnia, że jest wykonawcą zdolnym do wykonania zamówienia. Radmor zarzucił nieprecyzyjne określenie w SIWZ takich funkcjonalności jak IP Site Connect, Site Roaming, przesyłanie wiadomości tekstowych i maskowanie korespondencji.

 

Odpowiednie odwołanie trafiło do KIO (Krajowa Izba Odwoławcza). Pomyślny dla Radmora wyrok w tej sprawie zapadł 22 lutego br. nakazując modyfikację SIWZ i doprecyzowanie pojęć użytych w SIWZ. Specjaliści z Komendy Głównej dokonali zmian w treści SIWZ. Czy jednak to pozwoli Radmorowi na złożenie ważnej, nie podlegającej odrzuceniu oferty w tym przetargu ? Czy nie okaże się to jedynie honorowym zwycięstwem ?

 

Poczekajmy na rozwój wydarzeń i otwarcie ofert.

 

Czytaj pełny tekst orzeczenia KIO w tej sprawie: Radmor-KGP-orzeczenie-KIO-przetarg-DMR-2012_0282.pdf

 

Źródło: http://przetargi.policja.pl, KIO